facebook

image
gru17

Organizacja sylwestra w domu – czy to skomplikowane?

Sylwester to dzień w roku, podczas którego należy dobrze się bawić i spędzać czas w gronie znajomych i najbliższych. Jednym z pomysłu jest zorganizowanie popularnej domówki.

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami nocnego szaleństwa w klubie, a wyjście na bal sylwestrowy jest dla nas zbyt drogą przygodą, warto zorganizować imprezę wraz ze znajomymi w domu. Może to być Twój lokal lub kogoś znajomego. Nie ma to znaczenia. Istotne jest, aby pomieszczenie było dostosowane do liczby przybyłych osób tak, aby każdy mógł czuć się komfortowo.

Właściwa organizacja
Podstawą organizacji sylwestra w domu jest skonstruowanie planu działania. Dzięki temu, nie zapomnimy o ważnych sprawach. Najlepiej stworzyć listę, według której będzie się wypełniało poszczególne zadania. Wszystko zostanie wtedy przygotowane na czas i bez stresu.

Przede wszystkim, należy stworzyć listę gości, którzy będą obecni na sylwestrze. Warto podzwonić po znajomych, których chcemy zaprosić, aby potwierdzili, czy na pewno uda im się do nas wpaść. Jest to podstawa, abyśmy wiedzieli na ile osób szykować przyjęcie. W końcu to właśnie od tego zależy, ile będzie potrzebnego jedzenia, alkoholu i innych rzeczy.

Kolejnym krokiem jest oczywiście zrobienie zakupów i zaplanowanie tego, co będzie serwowane na przyjęciu. Popularne jest rozdzielanie zadań. Organizując przyjęcie ze znajomymi warto podzielić się przygotowywaniem dań. Niech jedna osoba zrobi sałatkę, inna ciasta, a jeszcze inna gorące danie. Dzięki temu, organizator u którego odbywało się będzie przyjęcie, nie będzie miał aż tak wielkich problemów ze zdążeniem ze wszystkim na czas. Ponadto, koszty również rozłożą się po równo.

Temat przewodni przyjęcia
Często spotykane są obecnie sylwestry tematyczne. Motywem przewodnim mogą być na przykład lata 60. 70., disco czy rock and roll. Wszystko tak naprawdę zależy od upodobań osób, które będą brały udział w zabawie. Dobrze wybrać taki temat imprezy, który będzie idealnie współgrał z wesołą, sylwestrową muzyką. Dzięki temu można będzie zapewnić gościom świetną zabawę.

Jedzenie na sylwestrze
Oczywiście, żaden sylwester nie może obyć się bez jedzenia. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, można rozplanować przygotowanie potraw na gości. Warto jednak stworzyć jeden motyw przewodni, aby dania nie powtarzały się, a jednocześnie tworzyły spójną całość. Udało się wtedy zorganizować całkiem przyjemną i smaczną kolację.

Dobrym i bezproblemowym pomysłem jest zorganizowanie sylwestra w stylu włoskim. Pozwoli to na zaserwowanie gościom makaronów i pizzy. Ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a pozwala na zaserwowanie pysznych potraw. Zresztą wszyscy lubią pizzę i makarony. W związku z tym, na pewno nikt nie będzie wybrzydzał.

Kolejnym pomysłem jest zaserwowanie specjałów kuchni amerykańskiej. Obowiązkowo muszą pojawić się wtedy na stołach frytki, burgery i duża ilość Coca Coli. Trzeba jednak upewnić się, że goście nie są przeciwnikami fast foodów.

Jak widać, organizacja sylwestra w domu wcale nie musi być skomplikowana. Warto jednak się do tego właściwie przygotować.

Najlepsze oferty sylwestrowe w jednym miejscu!