facebook

image
wrz17

Sylwestrowe zwyczaje

Niektórzy twierdzą, że jaki Sylwester, taki będzie cały Nowy Rok. Warto więc obchodzić go hucznie i w towarzystwie najbliższych, aby kolejny rok był bardzo udany. Sprawdźmy, o jakich zwyczajach noworocznych powinniśmy pamiętać.

Huczne pożegnanie starego roku
Obowiązkowo należy tak zorganizować sylwestra, aby wiązał się z huczną zabawą. Jest to czas, gdy należy tańczyć, śpiewać i radować się. Nie należy absolutnie tego dnia smucić się i planować nocy spędzonej samotnie w łóżku na oglądaniu telewizji. Ma to być czas radości i szampańskiej zabawy do białego rana. Gwarantuje to powodzenie i szczęście w nadchodzącym roku.

Szczęście w nowym roku
Od tego, jak spędzisz Sylwestra, będzie zależała Twoja pomyślność w Nowym Roku. W niektórych regionach Polski, trzeba nosić w ten wyjątkowy dzień kieszenie pełne monet. Mają one symbolizować obfitość i powodzenie. Kolejnym zwyczajem jest także wrzucanie monet do miski wypełnionej wodą. Odbycie kąpieli z takimi monetami również ma przynieść wiele pomyślności w Nowym Roku.

Wróżenie
Podczas nocy sylwestrowej można zorganizować wieczór wróżb, z których skorzystają przede wszystkim kobiety nie będące jeszcze mężatkami. Będą mogły sobie wywróżyć, czy w nowym roku będą miały powodzenie u płci przeciwnej. Panny muszą jednak do tego wyjątkowego dnia odpowiednio się przygotować. Aby wróżby się spełniły, w ten dzień muszą wyglądać po prostu przepięknie. Powinny zadbać o odpowiednią kreację, makijaż i odświętne upięcie włosów. Ma to im zagwarantować powodzenie w miłości.

Bąbelki w szampanie prawdę Ci powiedzą
Okazuje się, że można przepowiedzieć przyszłość nie tylko z fusów czy wosku, ale także z bąbelków widniejących w kieliszku z szampanem. Jeżeli w Twoim kieliszku zauważyć duże, chaotycznie układające się bąbelki, Nowy Rok będzie dla Ciebie czasem zmian. Drobne bąbelki przepowiadają stabilizację oraz zdrowie.

Warto zwrócić uwagę na przedstawione wyżej zwyczaje. Mogą one nieco uatrakcyjnić ostatni dzień w roku, jeżeli będziecie o nich pamiętali. Jest to również sposób na zorganizowanie fajnych zabaw dla sylwestrowych gości.

Najlepsze oferty sylwestrowe w jednym miejscu!